Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

+90 545 892 82 82

WhatsApp'tan fotoğraflarınızı gönderin, uzmanımızdan online bilgi ve fiyat alın.
Ücretsiz

Sizi Arayalım

Formu doldurun ve uzman ekibimiz bilgi için sizi arasın.
Ücretsiz

Saç ekim esnasında Lokal Anestezi uygulandığı için hiç bir şekilde ağrı hissedilmez.

Evet, saç ekimi hastalara başarılı ve kalıcı bir çözüm sunmaktadir. Ekim yapılan bölgeler diğer saçlarınız gibi bir ömür boyu uzuyor.

Hayır, mümkün değildir. Vicudumuz yabancı bir saç nakilini kabul etmez. Dolayısıyla yapılan operasiyon başarı göstermez.

Androjenik tip saç dökülmesi görülen (yaşa, hormonlara ve ailesel kalıtıma bağlı) erkekler, saç ekiminin en sık uygulandığı hasta grubudur. Bu nedenle erkeklerde en sık görülen estetik müdahale saç ekimidir. Ayrıca, yanık sonrası saç veya kaşında çıplak alan oluşanlar; daha önce ekim yaptırmış ama memnun kalmamış olanlar; geçirdiği yüz germe ameliyatı sonrası kısmen saçsız alanı oluşmuş kişiler; bazı hastalıklara bağlı kısmen saçsız alanı olanlar ve bayan tipi saç dökülmesi görülenler saç ekimine aday hasta grubudur

Sağlık anlamında lokal anestezik ilaçlarına karşı bir alerjik durumunuz yoksa bir tehlike görünmemektedir. Saçın ekimi yönünden herhangi bir yan etki söz konusu değildir. Sonuç itibari ile Fut tekniğinde meydana gelebilecek olan tek şey, yaraların tam olarak iyileşmemesidir. Fakat böyle bi durum ile şu ana kadar karşı karşıya kalınmadı.

Saç ekimi için klinikler ISO 9001:2008 sertifikalı ve daha önceden yönetim tarafından onaylanmış ve kontrol edilmiştir. AB standartlarına uygun, hem hijyen, ileri teknoloji ve yüksek nitelikli personele önemle dikkat etmekteyiz.

Saçın ilerideki görünümünü değiştirip yada etkilemek için kullanılan yöntem bu konuda çok önemlidir. Operasiyon öncesi bunu doktorlarımız ile görüşülüp doğal bir görünüm elde etmemiz mümkündür.

Bu kullanılan yönteme bağlıdır. FUT tekniğinde, 0.5 cm`den kisa saclarda yara izi görülmektedir. FUE tekniğinde saç ekiminden sonra hiçbir yara izi kalmamaktadir.

Androjenik tip saç dökülmesi görülen (yaşa, hormonlara ve ailesel kalıtıma bağlı) erkekler, saç ekiminin en sık uygulandığı hasta grubudur. Bu nedenle erkeklerde en sık görülen estetik müdahale saç ekimidir. Ayrıca, yanık sonrası saç veya kaşında çıplak alan oluşanlar; daha önce ekim yaptırmış ama memnun kalmamış olanlar; geçirdiği yüz germe ameliyatı sonrası kısmen saçsız alanı oluşmuş kişiler; bazı hastalıklara bağlı kısmen saçsız alanı olanlar ve bayan tipi saç dökülmesi görülenler saç ekimine aday hasta grubudur.

Saç ekimi Plastik Cerrah ve Dermatolog göz altında, bu konuda eğitim almış ve uzmanlaşmış sağlık personelleri tarafından yapılmalıdır.

Saç ekimi cerrahi bir işlem olup, oluşabilecek her ihtimale karşı ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Ameliyathaneler sadece hastaneler içinder.

Ekimden önce doktorumuz ile yapacağınız görüşmede, doktorlarımız tarafından yapılacak saç analizinde buna uygun olup yada olmadığınız ve uygunsanız, ne kadar grefte ihtiyacınız olduğunu tespit edebiliriz.

Saç ekimi sonrası herhangi bir engel sizi teşkil etmez. Sadece 7-10 gün dikkat etmeniz yeterlidir.

18 – 80 yaş arası saç ekimine uygun olan herkeze saç ekimi yapılabilir.

Saç ekimi 6-8 saat kadar sürer. Saç ekimi sonrasında kişi iş ve sosyal çevresinde bu işlemin bilinmesini istemiyorsa yaklaşık 10 günlük bir zamana ihtiyaç vardır. Eğer bu tür bir endişesi yoksa 1 gün içinde günlük hayatına dönebilir.

İşlem sonrasında ekim alanında kabuklanmalar görülür. Günde bir kez başınızı yıkayarak bunu önleyebilirsiniz. 5-7 gün içinde kabuklar tamamen dökülür. Kabuklarla birlikte ekilen saçlar da dökülür. Bu süreçde 15 gün ila 1 ay içinde hasta ekim yapılmadan önceki görünümüne geri döner. Daha sonra 3 ay kadar bu görünümünde bir değişiklik olmaz ve yeni saçlar 3 ay sonra çıkmaya başlar. Değişim en çok 5 ve 6′ncı aylarda görülür. Daha sonraki saçların tamamının çıkması için bazen 1 yıl kadar bir süreç gerekebilir. Kişinin saç ekiminden sonra beslenmesi ve özellikle psikolojik durumu saçların çıkması açısından çok ciddi bir önem arzetmektedir.

Bu işlem tamamen lokal anestezi altında yapılan son derece risksiz bir işlemdir. İşlem sonrası dönemde de sağlığı etkileyecek hiçbir yan etki bugüne kadar ortaya çıkmamıştır.

Saç ekimi, ekim yapılan alanın büyüklüğüne ve hastanın saç dökülmesinin devam edip etmemesine göre birden çok seansı gerektirebilir.

Bu konudaki en yeni teknik FUE (Follicular Unit Extraction) adı verilen, saçların verici bölgeden tek tek mikromotor ile alınarak açıklık olan bölgeye iz bırakmayan lateral slit ile kanal açıldıktan sonra yerleştirilmesi işlemidir.

Şu anda saç dökülmesindeki en etkili tedavi şekli saç ekimidir. Halen saç klonlaması üzerine çalışmalar devam etmekle birlikte henüz elde edilen bir sonuç yoktur. Eğer bu başarılırsa saçlı deriden alınacak birkaç saç folikülü, laboratuvar ortamında çoğaltılarak kişinin nekadar saça ihtiyacı var ise saçsız alana okadar saç ekimi yapmak mümkün olabilecektir.