Saç Ekim Kalıcılığı

Saç ekimimizin kalıcılığı nedir?

Saç ekiminde yapılan müdahaleler, eğer doğru adımları ameliyat esnasında yapılıyor ise evet saç ekimi %100 kalıcı bir yöntemdir. Fakat şu açıdan bakmanın da faydalı olacağı kanaatindeyiz. Vücudunuzun yeni ekilen saç köklerine uyumlu olacağı, kişinin kendisinden alınan saç kökleri ile sabittir. Fakat saç nakli yapıldıktan sonra ilk birkaç gün nadir de olsa dökülmeler yaşanabilir. İlk 3 gün saçlar yıkanmaz ve sonraki günler yıkanmaya başlanır, doktorunuzun tavsiyelerine uyulur, saçlarınızı yıpratıcı, mat hale dönüştürücü yada kısaca saçlarınıza zarar verici eylemlerde bulunmazsanız, başarı oranı %95-%100 arasında değişmektedir. Unutmayın fire oranı genelde %3-5 arasındadır ve yeni ekilen saç kökleri genetik açıdan testosteron etkisi ile dirençli kökler haline gelecektir. Nakil yapıldıktan sonra yeni saçlarınız sizlere ömür boyu kalacak şekilde transfer edilmiş anlamına gelecektir. Eğer saç ekimi ameliyatı oldunuz ve ekilen saçların döküldüğünü düşünürseniz, saç ekimi operasyonunun yapılmasının bir anlamı kalmazdı değil mi?

Saç ekimimizin kalıcılığı nedir

Saç ekimi öncesi nelere dikkat edilmesi gerekir?

Ülkemizde özellikle de erkeklerin korkulu rüyası kelliktir. Bunda asıl etken yoğun saç dökülmesi yaşanan bir nesil olmamızdır sanırım. Ancak bilinmesi gereken bir şey var o da saç dökülmesinin %100 bir net çözümü yoktur. Her ne kadar olsa da saç dökülmesi yavaşlatılsa dahi tamamen giderilmesi çok mümkün görülmemektedir. Ancak saç ekim tekniği ile dökülme sonrası yeniden saçlara kavuşmak oldukça mümkündür. Hatta ülkemizde de yoğun bir şekilde uygulanması yapılmaktadır. Saç ekiminin sağlıklı olabilmesi için de işlem öncesi birçok hassas konular vardır. Bunlara ne kadar dikkatli olarak yaklaşılırsa o kadar başarılı bir saç ekim operasyonu gerçekleştirilir.

Saç ekimi öncesi nelere dikkat edilmesi gerekir

Saç ekiminden önce bunlara dikkat!

Yapılacak olan işlem saçsız olan bölgede saç kanalları açmak ile başlayacak olması ve özel bir anestezi uygulanıyor olması nedeniyle saç ekimi içlemi bir nevi saça cerrahi müdahale olarak değerlendirilebilir. Bu işlem öncesinde sigara ve alkol kullanımı kesilmeli, aspirin ve türevlerinden uzak durulmalıdır. Saça cerrahi müdahale sonrası olumsuzluklar yaşamamak açısından müdahale öncesi kıyafetler de önemlidir. Uygulama sonrası giyip çıkarılma işlemi biraz zararlı olabilir çünkü. Aynı zamanda saça cerrahi müdahale yapılacağı gece iyi uyunmalı ve duş alınmış olmalıdır. Bu ve benzeri önerilere karşı dikkatli davranıldığında ve işinin ehli bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi durumunda saç ekimi yapıldığı kuaförler tarafından dahi tespit edilememektedir. Görsel kaliteyi sağlamak ise açılacak olan saç kanallarıyla ilişkilidir. Bu nedenle operasyonu gerçekleştirecek olan kişi oldukça önem taşımaktadır. Aksi durumlarda da uygulamayı yaptıran kişinin memnuniyetsizliği ile sonuçlanabilir. Saç ekimi öncesi ileride ne tarafa taranacağı belirlenerek ona göre saç kanalları açılır. Aksi durumda sonuç dimdik saçlar olarak karşımıza çıkabilir. Ayrıca başta hiç saçı olmayan kişilerde saç ekim işlemi de gerçekleştirilememektedir.

Saç ekiminden önce bunlara dikkat

Sağlık risk var!

Günümüzde saç ekimi yapan birçok yer bulunmakta hatta kişi diyebiliriz. Ekimler gerçekten de sağlıklı bir ortamda yapılmak zorundadır. Saç ekim uzmanının kesinlikle tecrübeli olması gerekmekte. Aksi taktirde ekilen saçta kıl dönmesi vb gibi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Bu sorunlarını yaşamamak için saç ekimi yaptıracağınız yeri üç defa düşünmelisiniz. Bizler sizi uluslararası düzeyde A kalitede bir hastanede misafir edip saç ekim operasyonunuzu 9 yıllık tecrübeli uzmanlarımız tarafından yapıyoruz.