Kaş Ekimi

Başlıklar

Genel olarak tiroid gibi tüm vücudu etkileyen sistematik hastalıklar, enfeksiyonlar, yanıklar, stres, psikolojik rahatsızlıklar, aşırı kullanılan kozmetik ürünleri ve genetik faktörler gibi sebepler yüzünden zaman içinde kaşlarda dökülmelere bağlı incelmeler hatta bazı bölgelerde tamamen dökülmeler olabilmektedir. Kaş dökülmesi özellikle kadınların karşılaştığı bir sorun gibi gözükse de günümüzde erkekler de kaş dökülmesi sorunuyla sıkça karşılaşmaktadır. Geçici tedaviler mümkün olsa da kaş dökülmesi sorununun kalıcı ve kesin çözümü kaş ekimidir.

Genel olarak tiroid gibi tüm vücudu

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekim işlemi teknik olarak saç ekim işlemiyle aynıdır. FUE Yöntemi ile mikro motorlar kullanılarak hastanın ense bölgesinden alınan saç kökleri lokal anestezi işlemi yapılarak kaş kaybı olan bölgeye ekilir. Genel olarak 400-600 kök ile gayet başarılı sonuçlar alınmaktadır. Kaş ekim operasyonu 1-2 saat sürmektedir. Eğer bölgesel bir kaş kaybı varsa daha az saç köküne ihtiyaç olacağından işlem süresi de azalmaktadır.

Kaş ekimi işleminin saç ekiminden tek farkı daha dikkat isteyen bir operasyon olmasıdır. Genel olarak kafadaki saçlar tek bir yönde uzarken kaşların hem çıkış yönü hem de tipi kişiden kişiye değişmektedir. Kaşlar buruna yakın kısımlarda dik bir açıyla çıkarken kulağa yakın kısımlarda 45 derecelik bir açıyla çıkmaktadır. Bu nedenle estetik bir görünüm için kaş ekim operasyonlarının uzman doktorlar tarafından dikkatle yapılması çok önemlidir.

Kaş ekimi nasıl yapılır

Kaş ekimi operasyon sonrası süreç

Kaş ekimi ağrısız bir operasyon olduğu için hasta işlemden hemen sonra günlük hayatına dönebilir. İşlem sonrasında kaş ekimi yapılan bölgede kızarıklık veya kabuklanma olabilir fakat bu sorunlar bir haftaya kadar tamamen geçmektedir. Kaşların doğal haline kavuşması ise 3-6 ay sürmektedir.

Kaş ekimiyle ilgili kafanıza takılan sorular varsa, Antalya Saç Ekimi Merkezinde kaş ekimi yaptırmak istiyorsanız bize iletişim sayfamızdaki telefon numaralarımızdan veya iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Kaş ekimi operasyon sonrası süreç