Sakal ve Bıyık Ekimi

Başlıklar
Sakal da tıpkı saç gibi erkeklerin fiziksel olarak

Sakal da tıpkı saç gibi erkeklerin fiziksel olarak en çok dikkat çeken bölgelerinden biridir. Dünyada birçok kültür için sakal erkekliğin sembolüdür. Bu yüzden sakalları çıkmayan pek çok erkek özgüven problemleri yaşar hatta bu problemler psikolojik bazı rahatsızlıklara kadar ilerleyebilir. Sakal genel olarak erkeğin fiziksel görünümüne karizma katmaktadır. Kadınlar üzerinde yapılan hemen hemen tüm anketlerde kadınların sakallı erkeklerden hoşlandıkları önemli bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sakal erkek için ne kadar önemli olsa da bazı erkeklerde hormonal veya genetik bazı sebeplerden dolayı sakal çıkmaz. Bunun yanında yanıklar ve kazalara bağlı yaralanmalar gibi istenmeyen sebeplerden dolayı da sakal kaybı olabilir. Her ne sebeple olursa olsun sakal ekimi ile sakal çıkarmak kesin ve kalıcı bir tedavi yöntemidir. Sakal ekimi dışında herhangi bir tedavi yöntemi yoktur. Günümüzde gelişen teknolojiyle vücuttaki kıllar lazer epilasyon yöntemiyle alınabiliyor fakat kıl olmayan bir bölgede kıl çıkarmanın henüz tedavisi yoktur.

Sakal ekimi nasıl yapılır

Sakal ekimi nasıl yapılır?

Sakal ekimi işlemi teknik olarak saç ekimine benzer. FUE yöntemi kullanılarak mikro motorlarla hastanın ense bölgesinden alınan saç kökleri 0.6-0.7 mm’lik ince uçlarla tek tek sakal bölgesine ekilir. Yüze lokal anestezi yapıldığı için işlem sırasında ağrı hissedilmez. Sakal bölgesine ekilecek kıl köklerinin ense bölgesinden alınmasının sebebi bu bölgedeki saç köklerinin genetik olarak çok zor dökülmesidir. Bu sayede ekilen sakallar ömür boyu yüzde kalmaktadır.

Sakal ekimi işlemi sonrasında yüzde veya saç köklerinin alındığı ense bölgesinde herhangi bir iz kalmaz. Sadece ilk bir haftalık süreçte ekim yapılan bölgede kızarıklıklar ve bazı durumlarda kıl köklerinde kanamalar olabilir. İlk haftadan sonra hepsi geçmektedir. Ekilen sakallar 3. aydan itibaren yavaş yavaş çıkmaya başlarlar. 8. aydan sonra ise büyük kısmı çıkmış, yüz ekilen sakallarla birlikte doğal bir görüntü oluşmuş olur.

Sakal ekimi fiyatları

Sakal ekimi fiyatları saç ekimi operasyonlarına göre oldukça düşüktür. Ortalama bir saç ekiminde 2500-3000 greft ekilirken sakal ekiminde 500-1000 greft arası yeterli olabilmektedir. Bu yüzden hem işlemin maliyeti düşüktür hem de süresi azdır. Saç ekim operasyonları 8 saate kadar sürerken sakal ekim işlemleri genel olarak 2-3 saat arasında tamamlanmatadır. Net fiyatı ise ihtiyaç duyulan sakal yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir. Antalya Saç Ekimi Merkezine iletişim sayfasından ulaşarak bizimle görüşebilir, fotoğraflarınızı gönderebilir veya ücretsiz muayene için merkezimize gelerek uzman doktorumuzla görüşebilirsiniz.

Bıyık ekimi

Bıyık ekimi

Bazı erkeklerde hem sakal hem de bıyık çıkmazken bazı erkeklerde sakal çıkmasına rağmen bıyık çıkmayabilir. Bunun sebepleri hormonal, genetik veya sistematik hastalıklar olabileceği gibi yanıklar, kazalara bağlı yaralanmalar da olabilir. Bıyık ekimi işleminin sakal ekiminden hiçbir farkı yoktur. Hastanın sakalları varsa istemediği bölgelerden alınacak kıl kökleri veya ense bölgesinden alınacak saç kökleri FUE tekniği kullanılarak tek tek bıyık bölgesine ekilir. Yüze lokal anestezi yapıldığı için hasta herhangi bir ağrı veya acı hissetmez.

Bıyık ekimi oldukça basit bir operasyondur. Bölge fiziksel olarak küçük olduğu için ihtiyaç duyulan saç kökü az olacağından maliyeti de çok az olmaktadır. Aynı şekilde az saç köküne ihtiyaç duyulacağından işlem süresi de oldukça kısadır. Yaklaşık 1 saatte bıyık ekimi yapılabilmektedir.

Sakal ekimi ve bıyık ekimi ile ilgili kafanıza takılan sorular varsa iletişim sayfasından bize her zaman ulaşabilirsiniz.