FUE Tekniği ile Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi Nedir?

Saç ekiminde kullanılan FUE Tekniği (Foliküler ünite Extraction) herhangi bir cerrahi kesme işlemi olmaksızın saç köklerinin ense ya da vücudun kıllı olan başka bölgelerinden (göğüs, sırt gibi) 0.7-1 mm’lik çok ince özel iğnelerle (punch) tek tek alınması işlemine verilen isimdir. Diğer yöntemden yani FUT yönteminden gözle görülen en önemli farkı ensede dikiş izinin oluşmaması ve iyileşmenin daha süratli meydana gelmesidir. FUE tekniği özellikle verici alan esnekliğinin yetersiz olduğu kişilerde etkin çözüm sağlayıcı bir alternatif olarak uygulanmaktadır.

FUE Tekniği ile FUT Tekniği arasındaki en bariz farklardan biri saç köklerinin alınmasında izlenen yoldur. Ekim aşaması FUT tekniğinde olduğu gibidir. Sonuç açısından iki yöntemde sağlıklı ve etkindir.

FUE Saç Ekimi Nedir

FUE Yönteminin Aşamaları :

  • FUE Tekniği ile yapılan işlem öncesinde ense saçlarının traş edilmesi ile başlar. Bu işlem ortalama bir saat kadar sürecektir. Diğer yönteme göre daha geniş bir alan hazırlanması gerekmektedir.
  • FUE Tekniği uygulanacak saha, antiseptik solüsyonlar ile profesyonelce silinerek tamamen steril bir ortam oluşturulur ve bu bölge lokal anestezi ile uyuşturulur.
  • Lokal anestezi ile saç köklerinin alınacağı bölge uyuşturulduktan sonra 0.9-1 mm çapındaki çok ince iğnelerle köklere tek tek girilerek çıkarılır. Bu işlem ortalama 3 saat sürecektir. Bu işlem diğer aşamalara oranla biraz daha uzun sürdüğü için aşama sonrası bir süre mola verilmesi uygun olmaktadır. Evinizin sıcaklığındaki konforu ile her an olduğu gibi bu mola zamanlarındada istediğiniz gibi dinlenip rahat edebilir istediğiniz hizmetten faydalanabilirsiniz.
  • Köklerin çıkarılma işlemi neticesinde elde edilen greftler foliküler ünitelerden oluşmaktadır. Üstünde herhangi bir işlem yapılmasına genellikle gerek olmayacaktır.
  • Uygulama için istenen greft sayısı tamamlanıncaya kadar yukarıdaki işlemler 2-6 gün süresince tekrarlanır.
  • Çok kalabalık bir operasyon ekibine gerek yoktur. Bu uygulama baştan sona kadar bir doktor tarafından yapılır.
FUE Yönteminin Aşamaları

FUE Tekniğinde Kullanılan Mikro Motor Uygulaması

FUE Tekniği ile Mikro motor uygulaması esnasında saçlar 1 numara tıraş edilir. (Bu Traş Antalya Saç Ekim Merkezinde uzman ekibimiz tarafından steril solüsyonlarla hijyenik olarak yapılır.)

Yapılan hijyenik steril traş işleminden sonra lokal anestezi yapılır. Anestezi işlemi en ince uçlarla yapılır. Saç alımı işlemi esnasında ağrı veya acı duymazsınız.

Alınacak saç kökleri micro motor ile tek tek toplanmaya başlanır. Greft sayısının tek tek toplanıp minimum 2500-3200 greft olarak tamamlanması saç teli olarak ta 6250-8000 saç teli olarak tamamlanması amaçlanır. Yüksek sayıda greft toplamak amacıyla bu işlem yapıldığı için işlem 8-9 saat sürmektedir. Toplanan kökler özel solüsyonlarla muhafaza edilir.

FUE Tekniğinde Kullanılan Mikro Motor Uygulaması

Bu işlem sonrası toplanan kökleri ekmek için uygun saç kanalları hazırlanır. Bu işlem hastanın saç köklerinin yönünü, sıklığını ve doğallığını belirleyecek olan işlemdir. Hastanemizde yapılan ekimler tamamen hastalarımın saç kök yönüne ve saç yapısına uygun olduğu için ekilen saçlar fazlasıyla doğal ve estetik olacak, Hastamızın en yakında arkadaşları hatta sürekli gittiği kuaförü de dahil olmak üzere hiç kimse saç ekimi yaptırdığını anlamayacaktır. Açılan saç yuvalarının ince ve sık olması kurşkusuz zahmetli ve zordur. Bu durum profesyonel ve uzman ekip gerektirir. Antalya Saç Ekim Merkezinin farkını ortaya koyacaktır.

Daha sonra gelen saç ekimi aşaması açılan saç yuvalarına toplanan saç köklerinin tek tek yerleştirilmesi işlemidir. Bu işlemde yine hastanın saç kök yönlerine uygun olarak ekim yapılır ve ekilen saçlar doğal olması için birli ve ikili gruplar halinde ekilir. Ön sıralar bir çizgi gibi değil zikzaklarla doğal olması sağlanarak ekilir.

Sonrasında saçlarınız özel solüsyonlarla temizlenir ve ekim sonrası bilgiler verilir. Hastamız saçlarını ekilmiş halde dilerse evine gidebilir ya da hastanemizde 1 akşam misafirimiz olarakta kalabilir. Ertesi sabah pansuman yapıldıktan sonra hasta rahatça taburcu olabilecektir. Saçların uzaması 4 ay sonra sağlıklı olarak başlayacak, 1 yıla kadar uzama devam ederek dolgunlaşıp daha gür bir hale gelecektir.

Bu işlem sonrası toplanan kökleri ekmek için

FUE Saç Ekimi Kaç seansta Yapılır?

  • FUE tekniği ile saç ekimi işleminde bir seansta 3- 5 bin tel arası ekim yapılması kaliteyi etkiler. Elbette daha fazlasının yapılmasıda mümkündür. Fakat seanslara ayırmak sonucu daha sağlıklı etkileyeceği için seanslara ayırmak daha uygun olacaktır. FUE tekniği ile saç ekim operasyonu diğer yöntemlere göre daha konforlu ve avantajlıdır. Bu avantaj ve konforu maddeler halinde şöyle sıralayabiliriz;
  • FUE tekniği ile saç ekiminde cerrahi bir müdahale yapılmadan saç kökleri teker teker alındığı için, hafif çukurluklar dışında herhangi bir oluşmaz. Oluşan bu çukurlarda birkaç gün içinde tamamen kaybolup gider.
  • FUE tekniği ile saç ekiminde saç alımı yapmak için sadece ense bölgesine bağlı kalınmaz. Vücudun her yerinden hatta gögüs bölgesinden dahi ekim için kıl alınabilir.
  • FUE tekniği ile saç ekim seans aralığı en fazla iki haftadır. Aylarca beklemeye gerek kalmadan bir ay içinde işlem bitirilebilir.
FUE Saç Ekimi Kaç seansta Yapılır

Antalya Saç Ekimi Merkezinde son derece profesyonel ve uzman ellerde yapılan FUE Tekniği ile Saç Ekimi sırasında zaman kaybını en aza indirmek için, profesyonel uzman ekibimiz bir taraftan saç köklerini ayrıştırma işlemini gerçekleştirirken, diğer taraftan da saçların ekileceği alan uyuşturulur ve saç ekimi için delikler hazırlanır. Açılan deliklere, ekime hazır hale getirilen saç folikülleri yerleştirilerek işlem tamamlanır.