Saç dökülmesinin sebepleri

Öncelikli olarak saçlarınızın neden döküldüğünü belirlememizde fayda var bu şekilde hedefimizi belirleyip önüne geçebiliriz.

Uzmanların verdikleri bilgiye göre, sağlıklı bir insanda saçların yaklaşık yüzde 90’ı sürekli uzama halindedir. Bu büyüme evresi 2-6 yıl kadar sürebilir. Geriye kalan yüzde 10’luk kısım ise, 2-3 ay kadar süren dinlenme evresinde bekler. Bu dinlenme evresi sonucunda saçlar dökülür, dökülen saç köklerinden yeni saçlar büyümeye başlar ve döngü bu şekilde devam eder. Saç dökülmelerinin çoğu da işte bu normal saç büyüme döngüsünden kaynaklanır. Günde 50-100 adet saç telinin dökülmesi ise normal sınırlar içerisinde kabul edilir.

Yukarıdaki alıntıyıda okuduktan sonra buradan şunu çıkartabiliriz saç dökülmesi normaldir fakat hangi sıklıkla ve ne kadar olduğuda bunun normalliğini belirliyor tabiki. Saç dökülmesi olduğu zamanlarda bunun normal evrede olabileceği mümkün ve asla ve asla stres yapmayın. Stres yapmanız bu saç dökülme miktarını arttıracaktır ve stres saç dökülmesi adına büyük bir faktördür. Genelde bayanlar için bazı faktörler daha da ön planda örneğin saç boyatma ve kozmetik ürünlerin sıkça kullanımı; boya, renk açma, düzleştirme veya perma gibi yöntemler, uygun koşullarda yapılmazsa saça zarar verebiliyor. Saçı çeken at kuyruğu, örgü, sıkı lastiklerle toplama gibi saç şekillerinin de sıklıkla uygulanmaması gerekiyor.

Şampuandan sonra saç kremi kullanın bu saçlarınızı yumuşatır ve tarama anında zorlanmasını önleyecektir. Islak saçın kırılması kolay olur bu yüzden de havlu ile ovalayarak kurulamaktan vazgeçmelisiniz. Genetik saç (ailesel) da bunların içinde tamamen bir kellik söz konusu değil fakat seyrekleşmiş olması anlamına geliyor. Bunun önüne de saç ekimi haricinde bir önlem ve çözüm söz konusu olamıyor malesef.

Saçlarınız tamamen döküldüyse

Saçlarınız tamamen döküldüyse tekrardan stres yapmanıza gerek yok. 21. Yüzyılda yaşadığımız için teknoloji ve sağlık alanı oldukça gelişti. Saç ekimi yaptırmak size en uygun yöntem olacaktır. Korkmayın ve endişe etmeyin saç ekimi zorlu bir operasyon değildir kısaca anlatmak gerekirse canlı köklerin ölmüş bölümlere taşınması işlemi bu sayede saçlarınıza tekrar kavuşabiliyorsunuz! Bu alanda saçlarına tekrardan kavuşmuş binlerce örnek bile gösterilebilir. Detaylı bilgi içinde uzmanlarımızı arayabilirsiniz hatta gidip birde randevu ayarlayarak sorularınızı sorabilirsiniz. Eğer gelme imkanınız yoksada bize fotoğraflarınızı gönderin ve gerekli bilgileri sizlere aktaralım.

Bu yazımızda sizlere saç dökülmesi sebepleri, saçların dökülmesi, saç dökülmesi neden olur, saç dökülmesini engelleme başlıklarını anlattık.

Saç uzmanlarından öneriler

Uzun katları tercih edin Saçınız ister Blake Lively’ninki gibi uzun ve bohem görünümlü, ister Anne Hathaway’inki gibi şık ve omuz hizasında olsun, önemli olan katlı